Aktualności, Brand Hero

I need a hero… Brand Hero!

Brand hero – co to za jeden?

Brand hero to bohater marki, maskotka, która jest ucieleśnieniem wizerunku danej firmy. Może on opowiadać historię marki, przekazywać informacje o produktach lub pełnić zwykłą funkcję powitalną.

Jego głównym zadaniem jest nawiązanie niewidzialnej więzi z klientem.

 

Brand hero montujący panele fotowoltaiczne na dachu

 

Dlaczego niewidzialnej?

Ponieważ, Brand Hero rzadko przybiera namacalną postać maskotki firmowej. W przeważającej większości jest postacią, którą spotykać będziemy na stronie firmowej klienta, w social mediach lub w materiałach drukowanych.

Funkcja edukacyjna Brand Hero

Wszyscy jesteśmy inni, a co za tym idzie inaczej postrzegamy pewne rzeczy. Kiedy mowa o branży, w której występuje dużo technicznych nowinek to zbawiennym zabiegiem okazuje się zatrudnienie do roli edukatora postaci firmowej.

 

Brand hero edukujący jak pozyskiwać energię z paneli fotowoltaicznych

 

 

Silny i przebojowy Brand Hero

Dla firmy BBsolar stworzyliśmy bohatera pod postacią sympatycznego panelu fotowoltaicznego, który w prosty sposób przekazuje informacje o reklamowanej firmie i usługach, które ona świadczy.

Co zyskała firma BBsolar powołując do życia swojego brand hero? Prosty i jasny przekaz czym zajmuje się firma, bohater marki zapada w pamięć dzięki czemu ukazanie fotowoltaiki nie jest sztampowe i typowe dla tej branży.

 

Brand hero przyznający pierwsze miejsce najlepszym modułom fotowoltaicznym

 

Klient oczekiwał od nas stworzenia silnego i przebojowego charakteru. Tworzona na bazie panelu fotowoltaicznego postać odzwierciedlać miała najważniejsze cechy – siłę i wytrzymałość.

Ma to ścisły związek z wytwarzanymi przez firmę BBsolar panelami serii Desert.

Wiele firm badawczych (np. IRESEN w Maroku) przeprowadziło szeroko zakrojone testy ze standardowymi panelami w regionach pustynnych lub w regionach o temperaturach wyższych niż te występujące w Europie Środkowej: Większość paneli traci znaczną część mocy nominalnej po 10 latach, a tylko niektóre z nich pracują przez ponad 15 lat przy 80% mocy.

Od ponad 7 lat pracujemy nad specjalną technologią dla bardzo surowego klimatu. BBsolar Sp. z o.o. produkuje i sprzedaje specjalne panele DESERT na całym świecie.

 

Rysunek przedstawiający brand hero Super Module Man na pustyni popijającego drinka

 

 

Rysunek przedstawiający możliwości wykorzystania energii płynącej z paneli fotowoltaicznych

 

Dla firmy BBsolar Sp. z o.o. wykonaliśmy:

• Strona internetowa (www.bbsolar.eu)
• Logo firmowe
• Dwie animacje ukazujące przepływ energii
• Ulotki firmowe
• Brand Hero

 

Brand hero -Super Module Man pręży mięśnie

 

* * *

Polecane wpisy