Aktualności

Rozpoznawalne logo to dobre logo!

Znane logo

Czy wiecie dlaczego duże koncerny są znane na całym świecie? Odpowiedź jest naprawdę prosta: mają rozpoznawalne, charakterystyczne logo. A należycie zaprojektowane logo, które od razu kojarzy nam się z daną firmą – to dobre logo!

Odwiedź Amerykę Południową – tam niemal każdy zna logo Coca-Coli. Zapytaj kogokolwiek w Polsce – każdy wie, jak wygląda logo Wedla. Nawet w przypadku firm i organizacji działających lokalnie, jeśli są skuteczne, większość mieszkańców od razu powie Ci, o jaką działalność chodzi, gdy tylko pokażesz im dany znak firmowy.

Czy Ty też, jak wielu polskich przedsiębiorców, uznajesz swój znak firmowy za sprawę drugorzędną? Myślisz, że masz czas, że najpierw trzeba działalność rozwinąć, rozbudować, a ewentualnie potem stworzyć jej unikalną grafikę i zainwestować w promocję?

Nie pozwól sobie popełnić tego błędu. Wiele firm wybiera opisaną powyżej praktykę. Gdy uznają, że osiągnęli już pewien stopień stabilizacji – zamawiają logo, papier firmowy, graficzną oprawę swej strony itp.

Po swojemu

Po kilku miesiącach analizują zachowania klientów i okazuje się, że nadal są nierozpoznawalni, ich firma jest anonimowa, a to według nich dobre logo w ogóle nie jest kojarzone z ich działalnością. Jednym słowem przeoczyli dla siebie bardzo ważny moment. Jest to ten moment, gdy wkraczamy na rynek. Gdy nawiązujemy pierwsze kontakty, wpisujemy się w pamięć otoczenia. Każdy miesiąc bez własnego symbolu – to miesiąc stracony w budowaniu marki.

Każdy miesiąc ze znakiem firmowym, o którym nikt nie powie: „to jest dobre logo”, staje się znakiem, który jest wtórny, nieciekawy, powielający pomysły konkurencji, po prostu „zrobiony na kolanie”- to miesiąc oddalający Cię od sukcesu.

Na ile takich miesięcy możesz sobie pozwolić? Praktycznie na żaden, prawda?

Zaufaj nam. We współpracy z Tobą stworzymy dla Ciebie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju dobre logo. Zajrzyj do naszej galerii projektów, pomogliśmy już wielu osobom. Pozwól, byśmy pomogli także Tobie.

– –
Zawarte w tekście przykłady grafik umiejscowione zostały tutaj jedynie celem przykładu. Strona www.logarytm.com.pl przedstawia pewnego rodzaju graficzne spojrzenie autora na otaczający go świat. Nie ma tutaj miejsca na rzeczywistą ocenę faktycznego stanu rzeczy.