Ciekawostki

Smacznie, po polsku, ale w Francji. Historia powstania logo Reksio.fr

Od litery po pierogi

Symbolika stworzonego logo w głównej mierze oparta została na stylizowanej, ręcznie kreślonej literze “R”. Ponieważ jest to pierwsza litera wchodząca w skład nazwy firmy już od samego początku pojawił się pomysł wystylizowania jej w sposób łączący dwie bardzo istotne cechy.

 

Pierwsza nawiązywać miała do tradycji wytwarzania wykwintnych wyrobów garmażeryjnych (stylizowany charakter odręcznie narysowanej litery), druga cecha związana jest bezpośrednio ze znanym i cenionym na całym świecie polskim wyrobem nabiałowym – pierogiem.

Całość znaku graficznego została umieszczona w kole (talerzu), wokół którego rozpościerają się narodowe flagi Polski oraz Francji.

Jak to działa?

Wszystkie produkty dostępne w ofercie sklepu są sprowadzane z Polski i wysyłane wyłącznie pod zamówienie dla każdego klienta. Sklep nie posiada stanów magazynowych. Dzięki takiej formie działalności może zapewnić, że wszystkie produkty są świeże z możliwie jak najdłuższą datą ważności do spożycia.

 


Dobre, bo polskie

Polskie wędliny, pierogi, krokiety, gołąbki i inne smakołyki. Reksio.fr jedyny polski sklep we Francji z dostawą do domu.